Stymulatory tkankowe
Problemy
Efekty
Opis
Stymulatory tkankowe to grupa preparatów, które mobilizują skórę do odnowy i odbudowy. To korzystnie wpływa na wygląd m.in. twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Jednocześnie zapewniają naturalny efekt odświeżenia oraz odmłodzenia bez zmiany rysów twarzy. Stymulatory tkankowe stosuje się zarówno na istniejące defekty (np. drobne zmarszczki bądź załamania czy cienie pod oczami), jak i profilaktycznie, by opóźnić procesy starzenia się skóry.
Działanie i właściwości stymulatorów tkankowych
Z wiekiem skóra traci swoje naturalne właściwości, staje się przesuszona, mniej elastyczna, jak również cieńsza. Działanie stymulatorów tkankowych opiera się na pobudzaniu skóry od wewnątrz – głównie mobilizacji do syntezy kolagenu i elastyny oraz skracania włókien kolagenowych.
Po wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu dochodzi do zagęszczenia oraz odbudowy skóry, co sprzyja ujędrnieniu, a także przywróceniu blasku i nawilżenia.
Stymulatory tkankowe – wskazania
Stymulatory tkankowe stosuje się u osób w każdym wieku (także po 20–25. roku życia) i o dowolnym typie cery. Problemy, z jakimi najczęściej zgłaszają się pacjenci:
- przesuszona i odwodniona skóra;
- szara, pozbawiona blasku cera;
- widoczne zmarszczki i załamania skórne;
- opadanie owalu twarzy, chomiki;
- cienie pod oczami, przebarwienia skóry.
Zabieg wstrzykiwania stymulatorów tkankowych jest również stosowany profilaktycznie u osób, które chcą dłużej zachować młodzieńczy wygląd. Kuracja dostępna jest w naszej klinice w Gdańsku, a z jej efektów korzystają także pacjenci z Gdyni i Sopotu.
Zastosowanie i efekty stymulatorów tkankowych
Zabieg z wykorzystaniem stymulatora tkankowego polega na wstrzyknięciu preparatu w znieczuleniu miejscowym. Preparat jest dobierany indywidualnie. Spodziewane efekty obejmują:
- nawilżenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry;
- lifting (uniesienie tkanek), poprawę konturu twarzy;
- redukcję drobnych zmarszczek i fałd (np. kurzych łapek);
- redukcję blizn, rozstępów i przebarwień;
- redukcję fałd nosowo-wargowych.
Stymulatory tkankowe – przeciwwskazania
Wśród najważniejszych przeciwwskazań do stosowania stymulatorów tkankowych znajdują się m.in.:
- okres ciąży i karmienia piersią;
- niektóre choroby, np. nowotwory;
- nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatu;
- aktywne infekcje w miejscu wkłucia;
- aktywne infekcje ogólne.
Specjalista w ProBody Clinic dobiera preparat do stanu skóry, potrzeb i oczekiwań pacjenta, a także kwalifikuje go na zabieg na podstawie wywiadu. Często z usług naszej kliniki korzystają Klienci z całego Trójmiasta – Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.
Warianty i ceny
